Zacznij mówić w dowolnym języku obcym już po 4. tygodniach – skuteczność na poziomie 92,7% udowodniona badaniami naukowymi w Stanford University

Jeszcze do niedawna wierzono, że nauka języków obcych to ciężki kawałek chleba – bez dużego wkładu finansowego, pracy ponad siły i poświęcenia ogromnej ilości czasu nie jest możliwe ich przyswojenie. Jednak badania naukowe, w których uczestniczyłem wespół z grupą naukowców z zakresu neurologii, neurolingwistyki i psychologii poznawczej, udowodniły coś dokładnie odwrotnego.

Nazywam się prof. Andrzej Zalewski i jestem specjalistą z zakresu neurologii – za chwilę opowiem Ci o naszym przełomowym odkryciu

10 lat temu dołączyłem do grupy wybitnych naukowców – badaczy, którzy z zapałem analizowali umysł i notatki językowego geniusza, chcąc opracować uniwersalną metodę nauki języków obcych. Emil Krebs, bo o nim mowa, był poliglotą polskiego pochodzenia, który władał biegle aż 68. językami obcymi. Mimo że multipoliglota zmarł prawie 100 lat temu, tajemnica jego geniuszu pozostawała nieznana, aż do teraz. Po 40. latach intensywnych badań i analizy notatek, pozostawionych przez lingwistycznego geniusza, wraz z grupą naukowców opracowaliśmy metodę, która pozwoli Ci:

 • Szybko poznać dowolny język obcy – bez wielogodzinnego przesiadywania na kursach i spędzania niezliczonej ilości czasu nad książkami;
 • Zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych – bo tyle kosztują kursy. Z nowoodkrytą metodą Twoje pieniądze pozostaną w kieszeni;
 • Podróżować w dowolne miejsca na Ziemi – bez obaw, że nie dogadasz się z tubylcami. Możesz poznać dowolny język obcy i śmiało zdobywać Świat;
 • Przełamać bariery komunikacyjne – od teraz będziesz zawsze swobodnie rozmawiał w języku obcym, bez jakichkolwiek barier;
 • Zarabiać 3x więcej – wielojęzyczni pracownicy zarabiają co najmniej 3x więcej od tych, którzy posługują się jedynie jednym językiem.

… i poczuć się pewnie w każdej sytuacji. Ze znajomością języków obcych wszystko jest prostsze – nie tylko zagraniczne wyjazdy, ale także rozwijanie pasji! Z ilu rzeczy musiałeś zrezygnować, bo nie znałeś języka?

Może kochasz operę, ale nieznajomość włoskiego utrudnia Ci jej pełny odbiór? Może pasjonujesz się literaturą, ale nigdy nie mogłeś przeczytać wybitnych dzieł w oryginale? A może chciałbyś bez przeszkód oglądać swój ulubiony serial, ale wciąż musisz czekać na tłumaczenie? Nie czekaj, nie odkładaj na później, ciesz się w pełni swoją pasją – zaraz wytłumaczę Ci, dlaczego możesz.

Ekspresowa i skuteczna nauka dla każdego – bez względu na wiek

Badania, w których miałem przyjemność brać udział, jasno wykazały, że podczas nauki języków obcych wiek nie ma znaczenia. Nieistotne czy masz 22, czy 57 lat – z innowacyjną, oddziałującą na naturalne schematy mózgu, metodą nauczysz się dowolnego języka obcego w zaledwie 4 tygodnie.

Do tej pory języki obce nie chciały Ci wejść do głowy? Na naukę poświęciłeś wiele pieniędzy i jeszcze więcej czasu, a efektu jak nie było, tak nie ma? Nic dziwnego – uczyłeś się przestarzałymi i nieskutecznymi sposobami. Z metodą Emila Krebsa zapomnisz, co to zmarnowane czas i pieniądze – odkryjesz za to, co to znaczy efektywna nauka języków obcych.

Czy wiesz, dlaczego metoda Krebsa jest dużo lepszym rozwiązaniem niż kursy językowe?

 • Nauka trwa jedynie miesiąc, a nie wiele lat;
 • Uczenie się jest przyjemne i ciekawe, a nie nudne i wymagające ciągłego wkuwania na pamięć;
 • 40 min. nauki daje porównywalne efekty do miesiąca wykładów;
 • Pobudza cały mózg, dlatego wiedza zostaje na stałe przyswojona, a nie zapomniana po kilku dniach;
 • Aktywuje do pracy Zakręt Heschla, który odpowiada za efektywne przyswajanie języków, a nie go blokuje;
 • Nauka jest bezstresowa, bo nikt nie ocenia Ciebie i Twoich pomyłek;
 • Uczysz się w domu lub dowolnie innym miejscu, dlatego nie tracisz czasu na dojazdy;
 • Oszczędzasz wiele tysięcy złotych, bo nie musisz ich wydawać na prywatne lekcje i podręczniki.

Razem z zespołem naukowców odkryliśmy w końcu metodę, nad którą głowiono się 40 lat!

Aż tyle czasu potrzeba było, aby odkryć tajemnicę językowego geniusza Emila Krebsa. Muszę przyznać, że jestem dumny z tego, że uczestniczyłem w opracowaniu niezawodnej metody nauki dowolnego języka obcego. Mało tego! Obaliliśmy też mity na temat powszechnych przekonań o skutecznym uczeniu się. Udowodniliśmy, że aby nauka była skuteczna musi:

 • Oddziaływać na naturalne schematy mózgu poprzez IMERSJĘ – czyli osłuchanie. W taki sam sposób uczą się dzieci, to znaczy słuchając i powtarzając zasłyszane zwroty i frazy. Ty też zaczniesz chłonąć język całkowicie naturalnie i trwale;
 • Być oparta na INTERWAŁACH – czyli właściwych przerwach. Dzięki temu możliwe jest trwałe przyswojenie i uporządkowanie wiedzy przez mózg;
 • Intensyfikować do pracy cały mózg – sprawia to, że pobudzone zostają wszystkie zmysły, dlatego mózg chłonie wiedzę do 20x szybciej.

Na czym polega skuteczność nauki metodą Emila Krebsa?

Metoda, z którą multipoliglota tak skutecznie uczył się języków, jest dziecinnie prosta. I to dosłownie! Emil Krebs opracował metodę, która opierała się na tym samym schemacie, jakim uczą się dzieci. A przecież one bardzo szybko i bez jakichkolwiek podręczników czy notatek poznają nowy dla siebie język. Wiesz w czym tkwi sekret?

W imersji, czyli całkowitym zanurzeniu się w języku. Metoda Emila Krebsa opiera się na podwójnym osłuchaniu – podczas odtworzenia kursu i w trakcie powtarzania zasłyszanych fraz. Dzięki temu możliwe jest oddziałanie na naturalne schematy mózgu, który zacznie przyswajać język automatycznie. Ale to nie wszystko.

Sukces metody tkwi również w odpowiedniego czasu INTERWAŁÓW, czyli przerw. 40 lat intensywnych badań pozwoliło ustalić, jaka długość pauz jest odpowiednia, aby mózg mógł na trwałe przyswoić i odpowiednio posegregować dostarczone mu informacje. Te dwa czynniki sprawiają, że nauka języków obcych metodą Krebsa jest niezawodna.

Metoda Krebsa to znacznie więcej niż nauka – badania pozwoliły zaobserwować zdumiewające zjawisko

Metoda Emila Krebsa jest niezawodna dla każdego, niezależnie od wieku – w końcu poliglota uczył się języków nie tylko w latach młodości, ale przez całe życie. Pozwoliła ona udowodnić, że ani wiek, ani płeć, ani nawet stopień inteligencji nie ma wpływu na szybkość i jakość nauki języków. Metoda pozwala pobudzić cały mózg do intensywnej pracy, dlatego działa na każdego – bez wyjątku.

Aby potwierdzić tę tezę, przeprowadziliśmy badania skuteczności na grupie 9 tys. osób w różnym wieku (21-75), wykształceniu i odmiennej płci. Do swojej analizy zaangażowaliśmy ludzi z najróżniejszych środowisk:

 • Studentów;
 • Osoby wykonujące prace fizyczne;
 • Ludzi obejmujących stanowiska kierownicze;
 • Pracowników korporacyjnych;
 • Bezrobotnych;
 • Osoby z początkami demencji.

Nie mogłem uwierzyć w to, co prezentują badania

Badania trwały codziennie, przez 4 tygodnie. Każdego z uczestników poddawaliśmy 40-minutowym lekcjom, monitorując w tym czasie pracę ich mózgu na ekranie urządzeń specjalistycznych. Nigdy byśmy nie przypuszczali, że analiza przyniesie takie efekty!

Okazało się, że podczas nauki u każdego z uczestników aktywował się cały obszar mózgu, z uwzględnieniem Zakrętu Heschla. To niesłychane, że intensyfikował się on do pracy nawet u ludzi, u których stwierdzono początki demencji! Ale to jeszcze nie wszystko.

87,3% badanych osób w ciągu zaledwie tygodnia przyswoiło 900-1100 nowych słów w języku obcym. Każdego dnia wynik ten wzrastał. 4 tygodnie badań wykazały skuteczność metody w 92,7%! A najlepsze jest to, że metoda ta działała najefektywniej u osób, które ukończyły 50 lat. Każda z nich (wykluczając osoby cierpiące z powodu zaburzeń mózgu) każdego tygodnia przyswajała najwięcej nowych słów i zwrotów! Ale to i tak nie najbardziej zdumiewające, co chcę wam powiedzieć…

Najciekawsze wyniki stwierdzono u osób… z początkami demencji!

Tak! Jak się okazuje, metoda Krebsa to nie tylko niezawodny sposób nauki języków obcych, ale również rewolucyjna metoda do walki z początkami zaburzeń mózgu!

Najniższą skuteczność nauki stwierdzono u osób z początkami demencji, co nie było dla nas dużym zaskoczeniem. Ich tempo przyswajania wynosiło średnio 300 obcych zwrotów i słówek tygodniowo. Jednak obserwacja ich umysłu w trakcie nauki pozwoliła zauważyć coś niezwykłego.

Okazało się, że podczas każdej lekcji zainfekowane chorobą degeneracyjną obszary mózgu intensywnie pracowały. W efekcie demencja zaczęła powoli ustępować! Wnioski nasuwają się same – metoda Emila Krebsa pozwala nie tylko skutecznie przyswoić dowolny język obcy, ale także jest doskonałym narzędziem do usprawnienia pracy mózgu. To rewolucyjne odkrycie!

Dzięki niemu nawet mój 76-letni ojciec nauczył się angielskiego

Z uwagi na moją pracę, na stałe mieszkam w Stanfordzie wraz z żoną i 5-letnią córeczką. Przeprowadziłem się tam dobre 30 lat temu, wylatując na studia medyczne. Moi rodzice zostali w Polsce, z niecierpliwością oczekując moich wizyt. Zanim jednak skończyłem studia, stało się najgorsze – zmarła moja mama.

Owdowiały tata nie chciał nawet słyszeć o przeprowadzce do Stanford. Nie zgadzał się na opuszczenie swojego kraju, a poza tym nie znał języka. Jednak z czasem stało się to koniecznością – u taty zdiagnozowano początki demencji, więc musiałem zabrać go do siebie i zapewnić należytą opiekę.

Problemem była jednak nieznajomość języka. Już na miejscu załatwiłem tacie prywatne korepetycje angielskiego. Niestety, jego problemy zdrowotne i wrodzona niecierpliwość sprawiały, że zamiast poznawać język, denerwował się. Podobnie było z fiszkami – tata bardzo szybko zapominał zapisane na nich słowa. W końcu porzucił naukę, która nie dawała żadnych rezultatów.

Przez nieznajomość angielskiego mało nie doszło do tragedii

Pewnego dnia, kiedy ja byłem w pracy, żona na zakupach, a córka w przedszkolu, mój tata wybrał się na spacer. Niestety, jego wycieczka została przerwana w bardzo brutalny sposób – tata zapomniał wziąć ze sobą leków na serce i zasłabł. Przechodnie natychmiast wezwali karetkę, ale tata nie potrafił powiedzieć, co mu dokładnie dolega i jakie bierze leki! Na szczęście ratownicy znaleźli w jego telefonie mój numer podpisany I.C.E i powiadomili co zaszło, a ja udzieliłem niezbędnych informacji. Było bardzo blisko, by tata nie przeżył!

Na szczęście w porę opracowaliśmy niezawodną metodę, dzięki której mój tata był bezpieczny

Kiedy doszło do tego tragicznego wydarzenia, metoda Emila Krebsa była już prawie opracowana. Wiedziałem, że tylko dzięki niej mój tata będzie mógł nauczyć się angielskiego. I tak też się stało! Mimo że był zniechęcony wcześniejszymi niepowodzeniami, udało mi się go przekonać, by jeszcze raz spróbował nauki angielskiego. I mimo że do pierwszej lekcji podszedł bardzo niechętnie, to kolejnego dnia był dużo bardziej zadowolony.

Po tygodniu zaobserwowałem pierwsze efekty: tata próbował rozmawiać po angielsku z moją żoną i córką. Po dwóch można już było się z nim porozumieć, a po trzech poszliśmy razem na zakupy, które zrobił sam! Po 5. tygodniach nauki metodą Krebsa wiedziałem, że nie muszę się już martwić o tatę.

Genialna i prosta metoda, która działa cuda

O skuteczności metody Emila Krebsa przekonałem się na własnej skórze. Mimo że opracowanie jej nie jest jedynie moją zasługą, czuję osobisty sukces jej odkrycia. Nigdy bym nie przypuszczał, że coś tak prostego może okazać się nieprawdopodobnie skuteczne. Mózg nienawidzi jednostajności, dlatego podczas ,,pamięciowej” nauki przyswajanie wiedzy jest bardzo nieefektywne. Należy dostarczyć mu odpowiednich bodźców…

…które pobudzą jego cały obszar! Wiesz, że podczas nauki lewa półkula intensywnie pracuje, a prawa… nudzi się. I szuka sobie zajęcia, podsuwając wspomnienia lub wyobrażenia. Dlatego tak łatwo rozkojarzasz się podczas kursów czy korepetycji.

Metoda nauki języków obcych Emila Krebsa dostarcza też bodźców prawej półkuli, dlatego przyswajanie wiedzy jest 68% bardziej efektywne i co najważniejsze – trwałe. Przyznaj się – ile już czasu zmarnowałeś na różnego rodzaju kursy, korepetycje czy fiszki? A ile pieniędzy? Pewnie można przeliczać na worki.

Zapewne najadłeś się przy tym niemało stresu – bo co powiedzą inni kursanci, kiedy się pomylisz? Albo powiesz coś z niewłaściwym akcentem? Ale skąd masz wiedzieć, jaki akcent jest poprawny, skoro każdy na sali mówi innym? Na wykładowcę też nie mogłeś za bardzo liczyć, bo przy grupie 8-12 osób nie miał wystarczająco dużo czasu, aby każdemu poświęcić uwagę, za jaką płacił…

Metoda Emila Krebsa to istna rewolucja w nauce języków obcych! Czy wiesz, dlaczego?

Jej skuteczność wynosi aż 92,7%

Do tej pory nie opracowano równie skutecznej metody. I nic dziwnego, w końcu na przełomowe odkrycie w nauce języków obcych trzeba było czekać aż 40 lat. Wnikliwe badania na Stanford University, przeprowadzone na grupie 9 tys. osób potwierdziły, że metoda jest skuteczna w aż 92,7% – tyle osób w ciągu 4. tygodni nauki opanowało język obcy na poziomie komunikatywnym.

Odwołuje do naturalnych schematów w mózgu – jak u dziecka!

Nie ważne ile masz lat i jakie jest Twoje wykształcenie. Zarówno mózg geniusza, jak i zwykłego zjadacza chleba działa tak samo – nie znosi nudy i uwielbia systematyczność. Dzięki pobudzeniu do aktywności całego obszaru mózgu, język przyswajany jest automatycznie. Dzieje się tak przez IMERSJĘ, czyli podwójne osłuchanie – w momencie odtwarzania kursu i powtarzania usłyszanych fraz. To dokładnie tak samo, jak uczy się dziecko! Sukces metody Krebsa leży też w INTERWAŁACH, czyli odpowiedniej długości przerwach, podczas których Twój mózg ma czas na posegregowanie wiedzy i trwałe jej przyswojenie. W trakcie nauki pobudzasz mózg do intensywnej, maksymalnej pracy, co pozwala mu na niemal automatyczne kodowanie i przyswajanie nowego języka.

Badania nad metodą Krebsa potwierdziły, że zmuszanie umysłu do wytężonego zapamiętywania niezliczonej ilości informacji, blokuje przepływ danych pomiędzy jego poszczególnymi obszarami i wywołuje uczucie zmęczenia. Dlatego kursy językowe, fiszki i karty informacyjne są tak bardzo nieskuteczne.

Zaskoczysz wszystkich – rodzinę, znajomych, a nawet swojego szefa! Nikt nie uwierzy, że w jedynie 4 tygodnie opanowałeś do takiego stopnia angielski, francuski, włoski lub dowolnie inny język

Czy jesteś gotowy zmarnować swoją szansę łatwiej, szybkiej i bezstresowej nauki języków?

Chyba nie. Nie wydaje mi się, że przejdziesz obojętnie wobec tak fenomenalnego odkrycia w dziedzinie nauki. Nie sądzę też, że wolisz wydać 5 tys. zł na stacjonarny kurs naukowy i poświęcić kilka lat swojego czasu bez gwarancji, że nauczysz się języka obcego.

Jestem też skłonny stwierdzić, że zwyczajnie nie chce Ci się bez przerwy siedzieć nad niekończącą się listą obcych słówek, zwrotów i czasów gramatycznych. Z pewnością nie masz też ochoty przesiadywać w towarzystwie obcych osób i denerwować się, czy nie wyśmieją Twojej ewentualnej pomyłki. Bo i po co?

Ja gwarantuję Ci, że z metodą Krebsa zmienisz o 180o swoje podejście do nauki języków. Dam sobie rękę uciąć, że po zaledwie kilku lekcjach uznasz, że jest to nie tylko efektywna, ale przede wszystkim niemonotonna metoda!

Prosto, łatwo i przyjemnie – brzmi bajecznie, prawda? A do tego szybko i tanio. I jeszcze skutecznie – o czym przekonało się już prawie 20 tys. osób na całym świecie. Na pewno chcesz do nich dołączyć!

skuteczność skuteczność skuteczność

Bo przecież nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać niewymiernie wiele

4 tygodnie – tylko tyle Ci trzeba, abyś zaczął bez problemu mówić po angielski, hiszpańsku, niemiecku lub dowolnie innym języku. Sam przyłożyłem do tego rękę! Dlatego daję Ci gwarancję:

Gwarancja skuteczności

Metoda Emila Krebsa została uznana przez Stanford University za najskuteczniejszą spośród wszystkich metod nauki języków obcych. Metoda pobudza cały mózg do intensywnej i wytężonej pracy, co udowodniły badania naukowe. Niezawodność metody Krebsa potwierdzają liczne certyfikaty satysfakcji oraz pochlebne opinie zadowolonych kursantów.

Andrzej Zalewski

Od każdej reguły zdarza się wyjątek – który ją potwierdza. Dlatego jeżeli po miesiącu nauki metodą Krebsa uznasz, że nie przyniosła ona zadowalających efektów, zgłoś to konsultantowi, a ten:

 • Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją podpowie Ci, jakie błędy popełniasz podczas nauki i wskaże co robić, abyś odniósł sukces w przyswajaniu języków obcych;
 • Lub odda Ci Twoje pieniądze. Tak po prostu.

Masz na to 30 dni od momentu zakupu kursu. Choć nie wydaje mi się, żebyś skorzystał z tej opcji – nauka jest prosta i naprawdę skuteczna.

Ucz się, oszczędzaj, zarabiaj – z metodą Emila Krebsa

To nie jest tak, że metoda Emila Krebsa jest dostępna na całym świecie. Póki co wyłączność do jej dowolnego rozpowszechniania mają jedynie naukowcy z mniejszych krajów, którzy brali udział w badaniach. Dlatego do tej pory skorzystało z niej prawie 20 tys., a nie 2 mln osób na całym świecie.

Jednak to już ostatnie chwile naszego monopolu na udostępnianie kursów metodą Krebsa. Wielkie koncerny edukacyjne w USA walczą o wyłączność nad nią, co spowoduje nie tylko ograniczenie dostępności, ale przede wszystkim wzrost ceny.

Polska to kraj, który wiecznie ma pod górę. Dlatego zanim koncerny edukacyjne USA przejmą metodę na wyłączność, postanowiłem udostępnić ją moim rodakom – z czego skorzystało już 4 tys. z nich.

Zależy mi na podniesieniu kompetencji językowych wśród Polaków, dlatego opracowaną metodę dofinansowuje w 54%. To już ostatni dzwonek – za kilka dni ta szansa przepadnie.


Aby wykorzystać okazję wystarczy, że wypełnisz krótki formularz (dostępny poniżej), a kurs językowy metodą Krebsa zostanie do Ciebie wysłany już następnego dnia. Otrzymasz też maila instalacyjnego, który umożliwi Ci aktywację kursu na komputerze. I to wszystko!

Bardzo dziękuję, że poświęciłeś swój czas na przeczytanie mojej wiadomości. Jestem pewien, że nauka języka obcego metodą Krebsa przyniesie Ci dużo satysfakcji. Poznaj tyle języków obcych, ile chcesz i zacznij rozwijać siebie oraz swoje pasje!

Specjalna promocja: Kup teraz kurs językowy metodą Emila Krebsa i oszczędź 160 zł! Otrzymasz też darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

297zł 137zł

Promocja ważna tylko dzisiaj 24.05.2022 – jutro będzie za późno.

Formularz zamówienia

TAK! Chcę otrzymać kurs językowy metodą Emila Krebs. Oznacza to, że mój wybór jest całkowicie bezpieczny, ponieważ otrzymuję gwarancję satysfakcji. Dostęp zostanie mi dostarczony pocztą lub kurierem w ciągu najbliższych kilku dni bez dodatkowych kosztów przesyłki.


Tylko dziś

24.05.2022

Darmowa dostawa

Teraz 60% taniej

594 237

Oszczędzasz aż

237 zł!

Cena bez promocji

2 x 297 = 594

Forma płatności: płatność za pobraniem
Dziękujemy za złożenie zamówienia. Niedługo skontaktujemy się z Tobą by uzyskać adres wysyłki.
Alicja, 34 lat
W końcu dostałam wymarzoną pracę!

Zawsze chciałam zostać asystentką dyrektora w międzynarodowej firmie. Częste wyjazdy za granicę, poznawanie nowych ludzi i kultur i ciągły rozwój – tego właśnie chciałam. Niestety, mimo że wciąż kupowałam nowe programy do nauki języka angielskiego i chodziłam na kursy stacjonarne, to moja znajomość tego języka wciąż tkwiła na poziomie A2. A to stanowczo za mało, aby pracować na moim wymarzonym stanowisku. Kiedy w końcu trafiłam na metodę Krebsa, początkowo nie chciałam uwierzyć w jej skuteczność – w końcu już wydałam fortunę na podobne kursy i szkolenia. Jednak przeprowadzone badania i cena kursu przekonały mnie. To był strzał w 10! Po miesiącu nauki opanowałam język angielski na takim poziomie, że mogłam spokojnie aplikować na moje wymarzone stanowisko. I po 2 tygodniach znalazłam pracę marzeń.

Alicja, 34 lat

Leszek, 46 lat
Poznałem moją hiszpańską rodzinę!

Moja daleka rodzina pochodzi z Hiszpani. Dwa lata temu okazało się, że wciąż mieszka tam moja rodzina! A dokładniej daleka kuzynka od strony pradziadka. Udało nam się z nimi skontaktować, ale niestety – nie mogliśmy się z nimi porozumieć. Trochę łamanym angielskim, ale to nie miało większego sensu. Próbowaliśmy z żoną nauczyć się hiszpańskiego, ale bezskutecznie. Nie potrafiliśmy odnaleźć się wśród obcych ludzi na kursie, więc 2 lata nauki poszły na marne. Kiedy odkryliśmy metodę Krebsa, wystarczyło 3 tygodnie, aby bez problemu zacząć rozmawiać z rodziną przez Skype! A teraz planujemy tam wakacyjny wyjazd – to będą niezapomniane wakacje!

Leszek, 46 lat

Maria, 45 lat
Czerpię z pasji 100% przyjemności

Zawsze byłam miłośniczką rosyjskiej literatury. Tołstoj, Dostojewski, Bułhakow – po prostu kocham czytać! Jednak zastanawiało mnie, jak bardzo różni się polski przekład od oryginału. Dawno temu uczyłam się rosyjskiego, ale głowa już nie ta i niewiele z niego pamiętam. A już na pewno nie tyle, żeby czytać książki. Desperacko szukałam skutecznej metody nauki rosyjskiego i w końcu ją znalazłam. Byłam zaskoczona, jak szybko nauczyłam się języka. Teraz czytam moje ukochane książki w oryginale i muszę powiedzieć wam jedno – to nie to samo po przekładzie. To o niebo lepsze!

Maria, 45 lat

Michał, 28 lat
Po prostu mi się nie chciało

Uwielbiam podróżować. Na szczęście znam angielski, ale musze wam powiedzieć jedno – nie wszędzie dogadasz się w tym języku. Postanowiłem, że nauczę się kolejnych języków – niemieckiego i francuskiego. Ale powiem szczerze, że jak otwierałem książki i widziałem te kolumny słówek, to po prostu mi się nie chciało. Kiedy trafiłem na metodę Krebsa szczerze się ucieszyłem – w końcu poznam inne języki szybko i bez wysiłku. I rzeczywiście tak było! Teraz podróżuję gdzie chcę, operując aż 3 językami obcymi. A planuje naukę kolejnych.

Michał, 28 lat

Bronisława, 65 lat
Myślałam, że jestem na to za stara

Mam 65 lat i co tu dużo mówić – zostałam sama w Polsce. Mąż nie żyje od dawna, córka w Norwegii, jeden syn w Niemczech, a drugi w Anglii. Doskwierała mu samotność i choć dzieci nalegały na przeprowadzkę, to byłam uparta. Jak ja sobie miałabym niby poradzić w obcym kraju! Bez języka – toż to nawet do sklepu nie pójdę sama. Dzieci proponowały kursy stacjonarne, jakieś programy. Ale gdzie ja, stara baba na kurs z młodymi! W końcu syn przekonał mnie do metody Krebsa. Obiecywał, że to szybko, że łatwo i że na pewno się nauczę niemieckiego. Popukałam się w czoło, ale uznałam, że niech będzie. I wiecie co? Ja naprawdę się nauczyłam niemieckiego. A mało tego – poprawiła mi się koncentracja i pamięć, dlatego mogę znów rozwiązywać krzyżówki. Za tydzień wielka przeprowadzka do syna – będę mieszkać w niemieckiej Fuldzie.

Bronisława, 65 lat

Zbigniew, 74 lat
Rozmawiam z wnukami na Skype!

Mieszkamy sobie spokojnie z żoną w Polsce. Dzieci już dawno wyfrunęły z gniazda – córka mieszka w Polsce, to często nas odwiedza, a syn w Neapolu. Tam znalazł piękną żonę i powiększył rodzinę o dwóch synów. Wnuki nie mówią po polsku, dlatego rozmawiając z nimi syn musiał wszystko tłumaczyć. To było bardzo niewygodne i kłopotliwe. Pewnego dnia syn zadzwonił i powiedział, żebyśmy czekali na prezent. Kupił nam kurs włoskiego metodą Krebsa. Od razu zaczęliśmy z żoną naukę. I już po tygodniu rozumieliśmy się z wnukami, a po dwóch rozmawialiśmy bez większych przeszkód. To znacznie ułatwiło nam życie i pozwoliło połączyć rodzinę!

Zbigniew, 74 lat